Databáze nebezpečných výrobků

New Europrofil kempovací židle "Piccolo Haut Dossier"

Hlášení RAPEX 45/2012

Skládací židle se zeleným kovovým trubicovým rámem, pruhovaným textilním sedadlem a opěradlem, plastovými opěrkami rukou a se třemi pružinami.

Typ výrobku Model 10060
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože se ocelové řemeny, které spojují sedadlo s opěradlem mohou ohnout a židle se může převrátit. Navíc mají ocelové řemeny ostré hrany a spáry. Do těchto míst se také mohou zachytit prsty uživatele.

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídajících evropských norem EN 581-1 a EN 581-2.

Čárový kód 8033629100600
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 18.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit