Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Jantarový náhrdelník k prořezávání zubů "Dark Cognac Beans", "Raw Dark Cognac Beans", "Raw Cognac Baroque" a "Raw Lemon Baroque & Cherry Beans"

Hlášení RAPEX 28/2012

Náhrdelník z baltského jantaru. Korálky jsou odděleny uzlíky.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože když není náhrdelník nošen na krku, mohou děti malé části spolknout nebo vdechnout.

Země původu Litva
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 26.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Eva Staneková 4.8.2012 09:05

  Náš syn tiež mával jantárový náhrdelník, kým sme ho kúpili mával pri prerezávaní zúbkov teploty, potom sme už ani nevedeli, že sa mu nejaké zúbky prerezávajú. Keby nám v nemocnici, keď šiel malý na zákrok tento náhrdelník neroztrhli, tak ho nosíme doteraz. Tiež by som bola kľudná pri používaní tohto výrobku (samozrejme nesmie sa nechávať voľne položený v dosahu dieťaťa, ale to platí aj o milióne iných vecí, preto ich nebudem kupovať???)

  reagovat

  R R
 • D. Růžičková 2.8.2012 08:27

  Tento náhrdelník máme, skutečně byla dcera klidná, když ho měla na krku. Je prakticky nemožné, aby kojenec roztrhl šňůru. Navíc je náhrdelník tak krátký, jen kolem krku, že si ho dítě nemůže rukama zachytit a strhnout. Tady bych byla klidná.

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit