Databáze nebezpečných výrobků

Pevonia Botanica Hydratační krém na obličej - Spateen Blemished Skin Moisturizer

Hlášení RAPEX 18/2010
Hydratační krém pro problémové pokožky v bílém balení se zeleným víčkem, objem: 50 ml. Tento výrobek existuje také v sadě - "Teen Kit Blemished Teen" a je distribuován v bezplatných vzorcích (5 ml).

Typ výrobku Č. šarže 10121863 (objem: 50 ml), č. šarže 9121814 (objem: 5 ml).
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje benzoyl peroxid, který je zakázán podle směrnice o kosmetických výrobcích 76/768/EEC.
Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Portugalsko, Další: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 04.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit