Databáze nebezpečných výrobků

Hang Lei Toys Hudební rotující hračka - Happy Carnie

Hlášení RAPEX 48/2010
Hudební rotující plastová hračka k zavěšení nad kolébku nebo dětskou postýlku. Čtyři měkké hračky s výplní ve tvaru sněhuláka a jedna ve tvaru hvězdy připevněné na tenkém provázku. Výrobek je vybaven jednotkou, která vydává zvuky. Obal: kartonová krabice s průhledným oknem z plastu. Na obalu jsou návod, informace a varování.

Typ výrobku HL2082-7
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části, které zcela projdou válcem pro testování malých částí a které lze snadno oddělit, a hrozí také zranění, protože hračka může snadno prasknout a vzniknou tak velmi ostré hrany.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 8662141539881
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit