Databáze nebezpečných výrobků

KDH hudební nástroje - hračky "B@byband"

Hlášení RAPEX 43/2018

Sada hudebních nástrojů s bubnem, rumbakoulemi a dalšími výrobky. Zabaleno v plastovém sáčku s kartonovým štítkem. Produkt se prodává online (například na webu AliExpress).

Typ výrobku č. 2568, GB6675.1-2014; GB6675.2-2014; GB6675.3-2014; GB6675.4-2014.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Buben obsažený v sadě je vybaven popruhem určeným pro nošení kolem krku. Popruh se může během různých činností dítěte někde zachytit a vytvořit smyčku kolem krku dítěte, což by mohlo vést k uškrcení. Navíc některé malé části se mohou snadno oddělit od rumbakoule a vytvořit malé části. Malé dítě je může dát do úst a udusit se.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z Aliexpressu.

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 04.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit