Databáze nebezpečných výrobků

kousátko "GLJ.CY Giraffe Silicone Pendant / Teething Toy"

Hlášení RAPEX 43/2018

Dětské kousátko ve tvaru žirafy. Produkt je prodáván online (například prostřednictvím AliExpressu) a je zabalen v plastovém sáčku bez označení.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Šňůrka připojená k hračce je příliš dlouhá. Mohla by se omotat kolem krku dítěte a způsobit tak uškrcení. Zadní nohy hračky mohou způsobit udušení. Kromě toho velikost a tvar některých částí hlavy a zadních nohou mohou také způsobit udušení.

Padělek výrobek je padělek
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z Aliexpressu.

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 04.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit