Databáze nebezpečných výrobků

Clayre & Eef Hrozen - dekorace

Hlášení RAPEX 26/2010

Imitace hroznu o rozměrech přibližně 23 cm.

Typ výrobku kód: 6PL0003
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože jednotlivé hrozny, které se zcela vejdou do válce na malé části, lze snadno oddělit. Tyto imitace hroznů proto představují nebezpečí udušení pro malé děti, které by je mohly spolknout nebo vdechnout.

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Francie, Další: Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení z trhu.

Datum publikace 29.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit