Databáze nebezpečných výrobků

MADE Hračka s lukem a šípy "Most New Catena"

Hlášení RAPEX 21/2011

Plastová hračka s lukem s ozdobnou rukojetí a třemi šípy s průhlednými růžovými přísavnými kloboučky. Zabalený pod plastovým krytem na kartonu s obrázkem střílejících jezdce na koni, se značkou, nápisem "Flashing Enter", varováním atd. Na zadní straně obalu nálepka s dalšími informacemi.

Typ výrobku č. 530-1, MDE 57478
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přísavné kloboučky lze snadno oddělit a děti je mohou spolknout. Hrozí také zranění, protože kinetická energie nábojů je příliš vysoká.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 8590756574785
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor a prodejce dobrovolně ukončili prodej, stáhli zboží z trhu a sjednali dobrovolnou nápravu.

Datum publikace 29.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit