Databáze nebezpečných výrobků

Zeeman hračka s bublifukem "Bellenblaas, Seifenblase, Bubble fun, Bulles de savon"

Hlášení RAPEX 35/2014

Zelená a oranžová plastová hračka - bublifuk ve tvaru kladiva zabaleného v blistru s kartonovým pozadím. Rozměry cca  20 x 10 x 5 cm.

Typ výrobku Ref. C51913 - A51913 – 051300
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí kvůli přítomnosti mezofilních aerobních mikroorganismů a bakterie Pseudomonas aeruginosa v mýdlovém roztoku v množství přesahujícím limit. Při kontaktu s ústy, rukama a očima hrozí infekce.

Země původu Hongkong
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit