Databáze nebezpečných výrobků

Bai bian Hračka mobilní telefon - Diego

Hlášení RAPEX 19/2010
Dětský plastový vyklápěcí mobilní telefon - tmavě modrý a červený s modrou tkaničkou pro zavěšení kolem krku. Funguje na dvě knoflíkové baterie, na krytu a displeji jsou fotky chlapce a psa. Výrobek je zabalen v blistru s obrázkem chlapce se psem, nápisy DIEGO a Super telephone, logem BAI BIAN a dalším označením vytištěným na zelené kartonové podložce.

Typ výrobku No. 1103
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození sluchu, protože hladina akustického tlaku je 90,8 dB, což překračuje povolenou hodnotu 80 dB.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje.
Datum publikace 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit