Databáze nebezpečných výrobků

hračka "Ladybug Baby"

Hlášení RAPEX 12/2019

Chrastící hračka na baterie, která vydává zvuk a svítí. Výrobek je dodáván v papírové krabici s průhlednou přední částí.

Typ výrobku G2255, číslo výrobku CY1013-5
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Ohrožení životního prostředí
Nebezpečí

Dvě z použitých pájek ve výrobku obsahují kadmium (naměřená hodnota do 0,2 % hmotnostních) a tři pájky obsahují olovo (naměřená hodnota do 42.2 % hmotnostních) v koncentracích nad mezními hodnotami.
Kadmium a olovo představují riziko pro životní prostředí. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice Komise o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS2).

Čárový kód 5902496134274
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení výrobku (prodejce).

Datum publikace 14.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit