Databáze nebezpečných výrobků

Shu Cheng Toys hra "Haj Tandläkare-spel"

Hlášení RAPEX 50/2018

Dětská hra - žralok se zuby uvnitř čelisti, které lze stlačit.

Typ výrobku HP-15381
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Pájka ve čtyřech různých místech hračky obsahuje kadmium a olovo v koncentracích nad mezní hodnoty.Olovo a kadmium představují riziko pro životní prostředí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje směrnice Komise o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS 2).

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Datum publikace 06.01.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit