Databáze nebezpečných výrobků

IO HAWK hoverboard "Hoverboard"

Hlášení RAPEX 3/2019

Dvoukolový samovyvažovací skútr (hoverboard), včetně návodu a nabíječky. Vstup: 100-240V ~ Výstup: DC 42V. Zabaleno v obdélníkové kartonové krabici označené "IO HAWK" s obrázkem hoverboardu.

Typ výrobku 925-IO-HAWK 1
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Nabíjecí obvod výrobku nemá žádný vypínač. Baterie se může následně přebít a přehřát, což může vést k požáru. Dále plastový kryt hoverboardu snadno vzplane. Vnitřní elektrické vedení hoverboardu je v kontaktu s ostrými hranami, které mohou poškodit izolaci. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o strojních zařízeních a příslušných evropských norem EN 62133 a EN 60335-1.

Čárový kód 3051511183116
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (prodejce).

Datum publikace 09.02.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit