Databáze nebezpečných výrobků

VAUDE horolezecké rukavice "Burrone Gloves"

Hlášení RAPEX 14/2013

Šedé kožené rukavice pro horolezectví s tmavě zelenými textilními díly. Palec a ukazováček jsou otevřené. Zapínání na suchý zip.

Typ výrobku zboží č.: 023130690200
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Kůže rukavic obsahuje 11 mg/kg šestimocného chromu, který je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Pákistán
Čárový kód 4021573579812
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu, dočasný zákaz dodávky, nabízení a vystavování zboží.

Datum publikace 23.04.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit