Databáze nebezpečných výrobků

IXS Helma na motocykl

Hlášení RAPEX 40/2011

Helma na motocykl v různých velikostech.

Typ výrobku IXS / model HX 2400 / sériové č. mezi 15235713 a 15239030 (toto sériové číslo lze nalézt na popruhu pod bradou a je přiděleno čínskou továrnou). Velikost 59-60 cm.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu, protože nemá dostatečnou kapacitu tlumení nárazu, a proto nechrání dostatečně v případě nehody.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení UNECE 22.

Země záchytu Ohlašující: Francie, Další: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce a dovozce zboží dobrovolně stáhli z trhu a svolali od spotřebitelů.

Datum publikace 13.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit