Databáze nebezpečných výrobků

Noisehush Headset pro mobilní telefon "Wireless Bluetooth Headset"

Hlášení RAPEX 28/2015

Černá bezdrátová handsfree sada s mikrofonem a vestavěnou baterií pro použití s mobilním telefonem.  Výrobek obsahuje nabíječku a adaptér zásuvky. Zabalen v kartonové krabici.

Typ výrobku N525 Edge - Black, položka č. G31287
Kategorie Telefony a počítače - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Izolace mezi primárním a sekundárním obvodem nabíječky není dostatečná, což může vést k úrazu elektrickým proudem. Kolíky adaptéru nemají izolační povlak a uživatel se tak při zapojování do zásuvky může dotknout částí pod napětím. Adaptér umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík nabíječky a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60950.

Čárový kód 6 33755 10744 3
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

´Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 27.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit