Databáze nebezpečných výrobků

Garmin sportovní hodinky "Forerunner® 15"

Hlášení RAPEX 33/2016

Výrobek byl dočasně stažen z databáze hlášením RAPEX č. 34/2016

GPS hodinky na běhání s měřidlem tepové frekvence.

Typ výrobku číslo dílu 010-01241-10
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Chemické
Nebezpečí

Pájka ve spojích vnitřních součástek hodinek obsahuje nadměrné množství olova. Tyto části jsou uzavřeny uvnitř výrobku a nelze je vyjmout/nejsou přístupné uživateli, dokud není výrobek zcela rozebrán.

Rozpor s

Výrobek není v souladu se směrnicí Komise 2011/65/EU o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (Směrnice RoHS 2).

Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (výrobce).

Datum publikace 19.08.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit