Databáze nebezpečných výrobků

Contest Formule 1 na dálkové ovládání

Hlášení RAPEX 6/2011
Rádiově řízené autíčko s vysílačem na baterie (baterie součástí výrobku) a s adaptérem na nabíjení baterií. Výrobek je zabalen v papírové krabici s obrázky výrobku a textem: "Radio Control High Performance Rally Car Series."

Typ výrobku 6643
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru, protože měnič nemá dostatečnou ochranu proti přepětí. Pokud výstupní obvod měniče zkratuje, měnič se může přehřát a kryt vznítit. Navíc nemá adaptér správné rozměry kolíků, což může způsobit úraz elektrickým proudem.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající národní normy EN 61558.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu a zničení.
Poznámka Model adaptéru: YT35V0720250 Vstup: AC220-240V 50/60Hz. Výstup: 7.2V 250mA
Datum publikace 09.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit