Databáze nebezpečných výrobků

Instant Products Expandující hračka "Badespaß auf dem Bauernhof" (instantní farma)

Hlášení RAPEX 10/2011

Houby (ve tvaru figurek) stlačené do želatinových kapslí, každá v průhledném vnějším obalu se třemi otvory. Podle obalu by měl být celý výrobek ponořen do teplé vody dokud se figurky zcela nezvětší (želatinová kapsle se rozpustí). Podle návodu by měl být výrobek používán pouze pod dohledem dospělého.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože malé kapsle lze vyjmout z obalu a děti by je mohly spolknout. Při následné expanzi by mohly způsobit vážné zablokování trávicího systému malých dětí.

Země původu Spojené státy americké
Čárový kód 508570011186
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Maloobchodník zboží dobrovolně stáhnul z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 09.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit