Databáze nebezpečných výrobků

Excellent Cool Solutions Chladicí prvek "Freezer pack"

Hlášení RAPEX 2/2013

Chladicí prvek připomínající sáček s kostkami ledu modré barvy na jedné straně a stříbrné na druhé. Průsvitné kostky obsahují destilovanou vodu a etylenglykol. Zabaleno v průhledném plastu se štítkem se značkou, jménem výrobku, referencí, čárovým kódem, zemí původu a údaji holandské společnosti.

Typ výrobku Model 876557, C13
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje etylenglykol, který je při požití jedovatý. Kvůli charakteristickému vzhledu, tvaru a obalu, by jej uživatelé mohli považovat za potravinu.

Již vzniklé úrazy

Byl zaznamenán jeden případ.

Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8711295502910
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 27.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit