Databáze nebezpečných výrobků

ELMED jednorázová rouška

Hlášení RAPEX 9/2021

Jednorázová nezdravotnická rouška, 3 ochranné vrstvy.

Výrobek se prodává v bílé, modré a červené kartonové krabici obsahující 50 kusů zabalených v průhledných plastových sáčcích. Krabice je označena značkou CE.

Typ výrobku TP-MSK-013 (nesterilní)
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek má označení CE, není však certifikován jako ochranná pomůcka příslušným úřadem. Výrobek tak nemusí splňovat požadavky na zdraví a bezpečnost a nemusí tedy poskytovat řádnou ochranu, pokud nebude kombinován s dalšími opatřeními. Označení výrobku je matoucí, protože na krabici je uvedeno "non-medical" (nezdravotnická), zároveň je však uvedena norma EN 14683: 2019.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Čárový kód 8681371811345
Číslo šarže TMSK013-2033
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (dovozce).

Datum publikace 16.03.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit