Databáze nebezpečných výrobků

Flame Fire Elektronický zapalovač - Vysoce kvalitní zapalovač

Hlášení RAPEX 13/2010
Černý a stříbrný zapalovač se zaklapávacím krytem, pod kterým je stříbrný samozapalovací mechanismus (přibližné rozměry: 5,8 x 2,7 x 1,2 cm). Na zapalovači jsou tři malé ozdobné skleněné bezbarvé kameny. Zapalovače jsou baleny v modré krabici (50 kusů) s obrázkem Sochy svobody. Na obalu je upozornění "Zapalovače uchovávejte mimo dosah dětí" v 6 jazycích (přibližné rozměry: 16,8 x 11,3 x 7,5 cm) 

Typ výrobku položka č. X1036A
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Vznícení, popálení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru a popálení, protože nemá mechanismus proti použití dětmi. 
Země původu Čína
Rozpor s Podle rozhodnutí Komise 2006/502/EC členské státy zajistí, aby byly dodávány na trh pouze zapalovače, které jsou odolné proti dětem.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 30.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit