Databáze nebezpečných výrobků

ELKAtherm Elektrický akumulační radiátor - Elkatherm Elektroheizung mit Einbauthermostat (Elkatherm elektrický radiátor se zabudovaným termostatem)

Hlášení RAPEX 11/2010
Elektrický akumulační radiátor s šamotovým jádrem, které umožňuje plynulé vyzařování tepla díky šamotovému zásobníku, které skladuje a distribuuje teplo rovnoměrně. Tepelný výkon 500 wattů - 3000 wattů. Výrobek se normálně zapojuje do uzemněné zásuvky 230 V. 16 A pojistka je zapotřebí pro vytápěcí výkon nad 2500 wattů.

Typ výrobku Sériová čísla: S, SN, SD, SL, SK, SND, rok výroby: 2005, poprvé uvedeno na trh: 2005.
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru, protože termostat přestane fungovat a "zasekne se" při vysokých teplotách okolí a výrobek pak není chráněn proti přehřátí. Vyšetřování vedlo k závěru, že v nejhorším možném případě by se termostat mohl vznítit v důsledku přehřátí vestavěného relé termostatu (příslušenství radiátoru).
Země původu Německo
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o nízkém napětí (LVD) a příslušným evropským normám EN 60335 a EN 50366.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce přijal dobrovolné nápravné kroky.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit