Databáze nebezpečných výrobků

TnS Home Collection elektrická přikrývka "Warm Cloud"

Hlášení RAPEX 22/2016

Výrobek se skládá z bílé přikrývky s topným prvkem a napájení pomocí bílého kabelu a ovladače. Výrobek se dodává v oranžovočervené kartonové krabici s obrázkem přikrývky.

Typ výrobku QD(150*80)/0.9m2-SD-DT
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Elektrickou deku lze zapojit přímo do zásuvky bez ovládací jednotky. Pokud se deka používá takto, přehřeje se a citlivé osoby by mohly utrpět infarkt.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 5204558999679
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 11.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit