Databáze nebezpečných výrobků

PMS Elektrická osvětlená dekorace - Living Aquarium

Hlášení RAPEX 49/2010
Elektrická osvětlená dekorace skládající se z průhledného plastového krytu podobnému malému domácímu akváriu s plastovou stříbrnou deskou nahoře. Uvnitř je natištěná scéna z akvária s různými tropickými rybkami zářivých barev na modrém pozadí. Výrobek se připojuje k zásuvce a obsahuje motor a lampu. Motor otáčí scénou, když je přístroj zapnutý.

Typ výrobku 074/319, NSP/010, 074/324
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože přívodní kabel je špatně ukončen, což by mohlo vést k přehřátí a vznícení, mezi částmi pod proudem různé polarity není dostatečná povrchová vzdálenost a může se vyskytnout zkrat, kabel není správně ukotven a spoje by mohly selhat.
Již vzniklé úrazy Zaznamenány 2 nehody.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 5022896743248
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce zboží dobrovolně svolal od spotřebitelů.
Datum publikace 07.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • P 21.6.2015 20:00

    Zatím nehoříme. Cca 6 měsíců.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit