Databáze nebezpečných výrobků

LES PETITS držák na dudlík

Hlášení RAPEX 32/2015

Držák na dudlík s medvědem. Na jednom konci řetízku je klipsna a na druhém konci figurka medvěda. Dodává se v bílé kartonové krabici s několika obrázky hvězd různých barev a dívkou s míčem v rukou. Uvnitř krabice je držák zabalen v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku OSO RS Ref. 719505
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Držák je příliš malý, takže se může dostat do úst, ale nemá ventilační otvory, které by zabránily zablokování dýchacích cest.

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 12586.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 15.08.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit