Databáze nebezpečných výrobků

Baby Maxi Dřevěná ohrádka na hraní

Hlášení RAPEX 8/2012

Šestihranná ohrádka z dřevěných prvků se spoji, které umožňují skládání a rozkládání do různých tvarů. Má přírodní borovicovou barvu a podle polského distributora je vhodná pro děti od 6 měsíců do 3 let. Výrobek nemá dno.

Typ výrobku Wooden playpen Baby Maxi model č. 447;
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Ohrádka představuje nebezpečí zranění, protože chybí dno, což umožňuje dítěti ohrádkou pohnout. To by mohlo vést k pádu dítěte i s ohrádkou ze schodů nebo k popálení, pokud se dítě s ohrádkou přemístí k horkým předmětům. Navíc hrozí kvůli pohyblivým spojům ohrádky zachycení dětských prstů.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 12227.

Čárový kód 0000004470007
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 12.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Sdílejte

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Richard 25.3.2012 00:40

  My ji máme doma taky a dokud byl malý jenom batole tak byla supr a mohli jsme ho do ní na chvíli odložit bez obav. Dneska je mu rok a půl a naučil se s ní pochodovat po pokoji a občas ji i porazí aby mohl zdrhnout. Je tu tedy určitě riziko zranění a proto musíme ohrádku zafixovat přivázáním k něčemu pevnému. Musí se také často dotahovat šrouby ve spojích aby se předešlo skřípnutí prstů kvuli "splácnutí" tvaru. Také nám už po takovém povalení ohrádky praskly spjovací články.Vzhledem k měkosti dřeva, častým dotahováním šroubů dochází k zajíždění šroubů hlouběji do materiálu což vede zase k riziku třísek a nebo ostrých hran. Výška 65 cm je také nedostačující, protože se prcek naučil ohrádku přelézt a zase zdrhne. Doporučil bych tedy dávat si pozor na materiál, jak jsou řešené spoje a výšku

  reagovat

  R R
 • mamča 16.3.2012 22:19

  Měli jsme doma podobnou jenom osmihrannou a mohu říct, že to byl zmetek nad zmetky, byla stejně pohyblivá jak tady tahle. Nestabilní, tyčky z ní velice brzo vypadávali no katastrofa, jsem ráda, že už ji nepotřebujeme. Je dobře, že ji stahují z prodeje.

  reagovat

  R R
 • Bob 15.3.2012 12:20

  přesně jak píše Luke... navíc prsty se dají zachytit i do šuplíků a dveří i dvířek čehokoliv... )

  reagovat

  R R
 • Luke 15.3.2012 07:37

  Tak to je potom nebezpečné jakékoliv chodítko, protože se dítě může přiblížit k troubě.
  Zrovna u teto ohradky bych nesouhlasil se stazenim z prodeje.

  reagovat

  R R
  • dTest 16.3.2012 12:07

   U dětské ohrádky se předpokládá, že v ní můžete dítě zanechat na krátkou dobu bez dozoru a nedostane se do blízkosti předmětů, které by mohli způsobit zranění. Pokud se může dítě s ohrádkou posunovat, výrobek neplní předpokládanou funkci. Chodítko je jiný produkt s rozdílnou funkcí.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit