Databáze nebezpečných výrobků

Die Spiegelburg dřevěná hračka auto "Mein bunter Flitzer"

Hlášení RAPEX 41/2015

Dřevěné auto ve čtyřech barvách s koly barvy přírodního dřeva připevněnými kovovými nýty.

Typ výrobku Různé barvy: objednávka č. 11936 - červené; objednávka č. 11937 - zelené; objednávka č. 11938 - oranžové; objednávka č. 11939 - modré. Položka v zákaznickém listu: '7011940 - TA Meine Bunten Flitzer' znamená Thekenaufsteller (TA) (prodejní krabice). Jedná se tedy pouze o zboží k podpoře prodeje výrobku.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Množství niklu, které se uvolňuje z nýtů koleček hračky je příliš vysoké (naměřeno: až 4,82 µg/cm²/týden). Nikl je silně dráždivý a může způsobit alergické reakce, pokud se vyskytuje ve výrobcích, které jsou v přímém a dlouhém kontaktu s kůží.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4029753119384
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit