Databáze nebezpečných výrobků

Yanuo Dobíjecí svítilna - "Big Power LED"

Hlášení RAPEX 39/2010
Dobíjecí LED svítilna černé a červené barvy. Svítilna se zapojuje přímo do elektrické zásuvky pro dobíjení. Baleno v papírové krabici.

Typ výrobku YN - 688
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem, protože kontakty pro dobíjení nejsou izolované po celé své délce a je možno se jich dotknout při vkládání do zásuvky.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek není v souladu s direktivou o nízkém napětí (LVD) a příslušnou evropskou normou EN 60598.
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 28.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit