Databáze nebezpečných výrobků

PMS Dinosaurus Egg magic

Hlášení RAPEX 46/2010
Plastový dinosaurus, fialová a zelená varianta, v plastovém vejci.

Typ výrobku 036/251
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí z těchto důvodů: zelené vejce dinosaura obsahuje 0,33% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP) a 1,17% hmotnosti di-n-oktyl ftalátu (DNOP),fialové vejce dinosaura obsahuje 0,18% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), 1,24% hmotnosti di-n-oktyl ftalátu (DNOP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu.
Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit