Databáze nebezpečných výrobků

1. Hong;  2. Disney Fairies;  3. Happy House. Dětský oblek

Hlášení RAPEX 8/2010
Dětský oblek Hong (tři části - sako, košile a kalhoty) ze světle zelené pleteniny. Sako se zapíná na zip a má kapuci s textilní tkaničkou. Dětská bunda Hong, vyrobená z modrého materiálu, bunda na zip s kapucí obsahující elastickou tkaničku. Dětská růžová bunda na zip z pleteniny potištěná geometrickými vzory s kapucí s textilní tkaničkou. Dětská bunda na zip, s knoflíky a kapucí z červeno-fialové saténové látky, okraj kapuce má všitý materiál s chmýřím, kapuce obsahuje elastickou tkaničku.

Výrobek "Disney Víly" může být padělek.

Typ výrobku 1. Dětský oblek "HONG", mod. A911, dětská bunda "HONG", A875;  2. Dětská bunda "Disney faries", art.DGFY-5775;  3. Dětská bunda "HAPPY HOUSE", mod. WO-017.
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobky představují riziko uškrcení kvůli přítomnosti tkaniček v kapucích.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.
Čárový kód 5999032757752
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit