Databáze nebezpečných výrobků

Street Music dětský mobilní telefon "Music Cellphone"

Hlášení RAPEX 43/2012

Černobílý plastový vyklápěcí mobilní telefon - hračka. Při stlačení tlačítek vydává 5 zvuků. Napájen dvěma knoflíkovými bateriemi. Zabalen v kartonové krabici s průhledným oknem.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, poškození sluchu, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození sluchu, protože úroveň hlasitosti je příliš vysoká.  Hrozí i chemické nebezpečí a nebezpečí udušení, protože víčko přihrádky na baterie lze snadno otevřít bez použití nářadí a děti se tak mohou dostat k bateriím a spolknout nebo vdechnout.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 690000267420
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 04.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit