Databáze nebezpečných výrobků

"Nini 2005" Dětské sportovní soupravy

Hlášení RAPEX 19/2011

Dětské soupravy určení pro děti do 7 let. Horní díl je mikina s kapucí, z které byly odstraněny šňůrky. Spodní díl jsou kalhoty se šňůrkami u pasu. Na obou dílech soupravy jsou vyšité nápisy, připevněné kamínky a vzory. Na přední straně mikiny jsou obrázky srdcí. Štítky podávají informace v bulharštině a v cizím jazyku o modelu, číslu zboží, velikosti, zemi původu a složení (bavlna 85%, polyester 15%).

Typ výrobku 1U-1066
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli šňůrkám na spodním okraji nohavic, které visí pod spodní okraj kalhot. Na koncích jsou uzly zabezpečené proti rozvázání pečetí a připevněným předmětem. Navíc šňůrky nejsou dobře připevněny k oděvu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a sjednat nápravu.

Datum publikace 21.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit