Databáze nebezpečných výrobků

Biomodex Dětské sandály

Hlášení RAPEX 21/2010
Dětské sandály (velikost 32) se třemi pásky a třemi oranžovými kovovými přezkami, svrchní materiál je oranžový plast se vzory květin a motýlů, podšívka je z oranžové látky, stélka je z korku se světle-šedou koženou vložkou, podrážka je z elastického tvarovaného oranžového plastu.

Typ výrobku Biomodex
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,3 mg/kg dimethylfumarátu (DMF) v oranžové látce podšívky.
Země původu Itálie
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Čárový kód 2048596002327
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu.
Datum publikace 25.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit