Databáze nebezpečných výrobků

Dětský svetr a vesta-bunda

Hlášení RAPEX 21/2010
1. Dětský svetr Heb Ba ZM923 (velikost 4 roky) šedomodré barvy z pleteniny s textilní podšívkou z umělé kožešiny, s dlouhými rukávy, se zipem a kapucí. Kapuce má tkaničku, kterou se upravuje velikost oděvu. Konce tkaničky nejsou chráněny proti rozpletení. 
2. Dětská bunda-vesta WISLA B11-02 z fialové látky a stejně barevné podšívky. Na přední straně jsou aplikace ve tvaru zvířat. Kapuce má zip a tkaničku, kterou se upravuje velikost.

Typ výrobku 1. Dětský svetr ZM923. 2. Dětská bunda-vesta B11-02.
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení kvůli přítomnosti tkaniček v oblasti kapuce a oblasti krku.
Země původu Čína
Rozpor s Produkty nejsou v souladu s příslušnou evropskou normou EN 14682.
Čárový kód 5966699853558
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 25.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit