Databáze nebezpečných výrobků

KA LUO YI Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 51/2010
1. Zelený chlapecký oblek, č. F001: světle zelený oblek s bílou košilí s dlouhými rukávy a elastickou kravatou s geometrickým vzorem vlnovek. Dva kartonové štítky: jeden s nápisem "KA LUO YI"; druhý s bíle natištěnou značkou a nápisy "Style no", "Size" a "Wash to cleanse". Visačky jsou přivázané černým provázkem. 2. Šedý chlapecký oblek, F004: Oblek v hnědém a světle šedém tónu. Světlý textilní štítek přišitý uvnitř saka, se značkou v černé barvě. Černá visačka nepravidelného tvaru s bílou značkou "KA LUO YI" ohraničené bílou linkou. K oděvu připevněna černým provázkem. 3. Chlapecký zelený oblek s proužkem. S bílou košilí s dlouhými rukávy a kravatou. Šedý textilní štítek přišitý uvnitř saka se značkou v černé barvě. Dvě kartonové visačky, jedna s nápisem "KA LUO YI", druhá se značkou v bílé barvě na černém pozadí a s nápisy "Style no", "Size" and "Wash to cleanse". Visačky jsou přivázané černým provázkem.

Typ výrobku F001/F004/F005
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 0,6 do 5 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Podle německého federálního institutu pro odhad rizika (BfR; 2007), šestimocný chrom by měl být pod tímto limitem, protože způsobuje alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Vzhledem k tomu, že je oblečení určené pro děti, které mají tendenci si oblečení kousat, musí se také brát v potaz příjem chromu ústy a vdechováním.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit