Databáze nebezpečných výrobků

GRACE Dětské kalhoty

Hlášení RAPEX 29/2010
Kalhoty jsou zdobené flitry a nápisem ("Sport"). V pase kalhot je tkanička s kovovými koncovkami. Barva: fialová, šedá, růžová. Velikost: 98 - 104.

Typ výrobku WT9083
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, úraz
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu kvůli přítomnosti tkaniček v oblasti pasu. Navíc flitry představují riziko udušení, protože mohou být snadno odděleny a děti je mohou vdechnout nebo spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.
Čárový kód 5999011590837
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 20.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit