Databáze nebezpečných výrobků

Swisskids Dětské chodítko - Lauflernhilfe; Gehfrei; Laufwagen

Hlášení RAPEX 46/2010
Dětské chodítko s růžovým rámem, sedadlem s růžovým a žlutým vzorem a stolečkem s různými hračkami a zvukovým zařízením.

Typ výrobku Rosalie 2009
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože spodní strana rámu sedadla má ostré rohy/hrany, kterými by si dítě mohlo poranit prsty na nohou nebo rukou. Navíc výrobek nemá mechanismus, který by zabránil nečekanému zhroucení nebo složení chodítka a chodítko se může snadno převrhnout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1273.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit