Databáze nebezpečných výrobků

KIDT NS Dětské boty

Hlášení RAPEX 36/2012

Dětské letní boty růžové barvy s pohyblivým páskem, který lze umístit nad patu a na kotník a se dvěma průhlednými pásky, na kterých je dívka s oranžovými vlasy. Na pryži stélky jsou obrázky dívky, květin a nápis: "KIDT NS". Na podrážce je nápis: "JDL – 9001" a označení velikosti. Výrobek se prodává v celofánovém obalu. Velikost: až do 26.

Typ výrobku JDL – 9001
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože lze snadno oddělit malé části, které mohou děti spolknout. Navíc boty obsahují 34,57 hmotnostních procent di-n-oktylftalátu (DNOP).

Země původu Bulharsko
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 20.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit