Databáze nebezpečných výrobků

Bebellion dětská souprava "Bebellion Kids"

Hlášení RAPEX 4/2019

Sada dívčích oděvů se skládá z bílých šatů a červeného bolera. Bolero je zdobeno textilními růžemi a korálky. Bolero lze uzavřít dekorativním zavíracím špendlíkem. Velikost: 86 cm / 18 m.

Typ výrobku 104
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Malé dekorativní prvky lze snadno oddělit. Malé dítě je může dát do úst a udusit se. Navíc se může otevřít zavírací špendlík na broži, což může způsobit zranění očí nebo kůže. 

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 71-1.

Čárový kód 3641016001048
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 19.02.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit