Databáze nebezpečných výrobků

Baumhaus dětská postýlka "Nutkin Cot Bed"

Hlášení RAPEX 47/2013

Dřevěná postýlka ve tvaru saní s tyčkovými postranicemi, lůžkem se třemi pozicemi a panely čel s vodorovnými lištami. Jedna strana postýlky je oddělitelná. Postýlka obsahuje  vespod tři úložné zásuvky. Povrch je barvený bílou barvou a na zásuvkách jsou tři kovová držadla. Rozměry: délka 1690mm x výška 1000mm.

Typ výrobku CPP11A
Kategorie Děti - Nábytek
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění a uškrcení, protože stabilita a vzdálenost mezi základnou a postranicemi není dostatečná, takže hrozí uvíznutí dítěte.

Již vzniklé úrazy

Byly zaznamenány dvě nehody.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 06.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit