Databáze nebezpečných výrobků

Nice Wear Dětská oblečení

Hlášení RAPEX 33/2010
Dětské oblečení skládající se ze tří částí (mikina, tričko, kalhoty). Nápisy na rukávech a na přední straně kalhot: "Rockets Jack Jones", "Rockets J K", "J". Na kapuci a v pase kalhot jsou tkaničky s uzly na koncích. Velikost: 134.

Typ výrobku GL-079
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení a zranění v důsledku 
použití tkaniček s uzlíky na koncích v kapuci. Tkanička u kalhot (kolem pasu) není upevněna ani v jednom místě, takže existuje riziko zranění uživatelů, pokud by se zachytila. 
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.
Čárový kód 5966699853558
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit