Databáze nebezpečných výrobků

TED dětská ložní souprava

Hlášení RAPEX 42/2013

Dětská pětidílná ložní souprava: bílý polštář, barevný povlak na polštář, barevná přikrývka, prostěradlo a textilní mantinel ze šesti dílů, který se umísťuje kolem stran postýlky.

Typ výrobku Children’s collection – Everything for your good sleep
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože v některých případech se na povrch dostává výplň z jemných vláken, které mohou malé děti spolknout nebo vdechnout.

Země původu Bulharsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN ISO 12945.

Čárový kód 3800140102742
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 03.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit