Databáze nebezpečných výrobků

Happy! Just Cool dětská koloběžka "Super Scooter"

Hlášení RAPEX 48/2013

Skládací růžovobílá koloběžka s květinovým vzorem a dvěma kolečky. Materiál: hliník. Na zadním kole je třecí brzda. Na výrobku je nápis: "pinki". Zatížení max. 20 kg. Obal: kartonová krabice.

Typ výrobku Model: HL-KS-015
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože skládací systém a upevňovací struktura mohou prasknout a řídicí sloupek se může při aplikaci určité síly ohnout. Průměr předního kola je navíc příliš malý a na nerovném povrchu se tedy může zablokovat. Rozpětí řidítek je také malé, takže dětské ruce mohou z řidítek sklouznout. Uživatel proto může utrpět pád a zranění. Otvory na výrobku navíc mohou zachytit dětské prsty a způsobit zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5998273718331
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 13.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit