Databáze nebezpečných výrobků

Baby Love Dětská chrastítka "Baby Love Play Set"

Hlášení RAPEX 14/2011
Sada plastových chrastítek pro kojence složená ze 7 částí. Barvy: růžová, modrá, fialová a žlutá. Tvary: kytary, trumpeta, hvězda, ryba atd. Výrobek se prodává v průhledném obalu ve tvaru stromu s oranžovým víkem vespodu. Kulatý zelený kartonový štítek obsahuje následující text: "Baby Love Play Set", zemi původu, CE, piktogram věkového omezení do 3 let a varování.

Typ výrobku A2147, č. 326-26
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože chrastítka ve tvaru kytary a hvězdy jsou příliš dlouhá a nesplňují požadavky týkající se tvaru a velikosti hraček.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 8592548275924
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 06.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • gabika 13.6.2011 16:47

    Dobry den, gitaru mam doma a dcera sa s nou od polroka hra velmi rada... dostali sme ju ako darcek v nejakej podobnej sade,kde som musela vyhadzat rybku a este nejaku hracku, pretoze to bolo labilne pospajane a boli tam male gulicky a to hrozilo udusenim, ale na gitaru moja dcera neda dopustit

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit