Databáze nebezpečných výrobků

Carello dětská cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 11/2016

Modrozelená cestovní postýlka se dvěma koly, přebalovacím pultem a moskytiérou. Na straně postýlky jsou dva vozy se zvířaty a nápis “My 1st Ride”. Z obloukové tyče v horní části visí malé hračky. Zabaleno v hnědé kartonové krabici.

Typ výrobku Play2
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, uškrcení, zranění
Nebezpečí

Plastovou matraci lze snadno zvednout a dítě by se mohlo dostat pod ni, zůstat tam uvězněno a udusit se. Na postýlce jsou výstupky, za které by se mohlo zachytit dětské oblečení a hrozí uškrcení. Dlouhé šňůrky mohou také způsobit uškrcení. Vadný zajišťovací mechanismus může způsobit, že se postýlka nečekaně složí a hrozí zranění dítěte. Dále hrozí zachycení prstů v otvoru mezi postranními tyčemi a přebalovacím pultem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716.

Čárový kód 0298254000031
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit