Databáze nebezpečných výrobků

MissLife desinfekční gel na ruce "MissLife"

Hlášení RAPEX 33/2020

Průhledný desinfekční gel na ruce.

Průhledná nádobka o objemu 100 ml, zelená a bílá etiketa, modré logo s bílým písmem.  

Typ výrobku 100ml Hand Cleanser
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek obsahuje metanol (naměřená hodnota: 11,6 %), který je akutně toxický pro centrální nervovou soustavu a oči. Dále chybí povinné piktogramy a varování. Uživatelé tak nemají žádné informace o toxicitě a hořlavosti výrobku. Obal není opatřen bezpečnostním uzávěrem. Požití nebo kontakt s metanolem může vést k oslepnutí a smrti.

Země původu Turecko
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o biocidních přípravcích a Nařízení o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (CLP).

Čárový kód 8681734013256
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení výrobku.

Datum publikace 17.08.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit