Databáze nebezpečných výrobků

Dekorativní předměty

Hlášení RAPEX 11/2010

Různé repliky potravin, většinou ozdobné věnce. Věnec z břečťanu - podzimní listy

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobky představují riziko udušení, protože jsou klasifikovány repliky potravin kvůli jejich klamnému vzhledu (různé druhy ovoce). Plody lze snadno oddělit a zapadají do válce na malé části.

Země původu Čína
Rozpor s

Tyto výrobky nejsou v souladu se směrnicí 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 9004181070808
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit