Databáze nebezpečných výrobků

Tamaris dámské sandály

Hlášení RAPEX 51/2013

Dámské sandály s koženými pásky (bílé na povrchu, přírodně šedé uvnitř), stříbrnými ozdobnými kamínky a kovovým zapínáním. Světle hnědá výstelka a podrážka.

Typ výrobku Wortmann KG, zboží č. 112813430
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje šestimocný chrom (8,9 – 14,7 – 15,3 mg/k), který je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Itálie
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu, další opatření a zničení.

Datum publikace 03.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Svoboda 12.1.2014 20:03

    Dobrý večer, značka Tamaris je známá celému světu. Ale jak je vidět, tady si někdo hraje na odborníka a kritizuje, ale v první řadě by se měl naučit, co je to podrážka, protože tato obuv totiž žádnou nemá.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit