Databáze nebezpečných výrobků

Linda Shoes Dámské kozačky

Hlášení RAPEX 21/2011

Dámské kozačky z lakované kůže na vysokých podpatcích, různé barvy  (tmavě hnědá, červená, tmavě modrá) s postranním zipem na jedné a čtyřmi sponami na druhé straně.

Typ výrobku kód GV 321; GV 322; CV 319
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují mezi 11,03 a 29,31 mg/kg dimetylfumarátu (DMF) v botách samotných a  23,91 až 211,91 mg/kg DMF v sáčcích s přípravkem proti plísni.

Země původu Čína
Rozpor s

Dimetylfumarát je látka, která může v kontaktu s kůží vyvolat silné alergické reakce, a spotřebitelské výrobky, které ji obsahují, jsou zakázány Rozhodnutím Komise 2009/251/ES.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit